İLETİŞİM FORMU

Ad

E-posta *

Telefon Numaranız*

Çanakkale Saç Ekimi Nedir

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi; saç kaybı yaşanan bölgeye saç köklerinin daha kuvvetli ve yoğun olduğu bölgeden saç transferi işlemidir. Kuvvetli ve yoğun saç kökleri genellikle başın arka tarafında, ense bölgesinde yer alır. Bazen güçlü saç kökleri olan sakal ve göğüs bölgesi de donör bölge olarak kullanılabilmektedir. Anacak, sakal ve göğüs bölgelerindeki kıl köklerinin tutma oranı (verimliliği) saçlardaki kıl kökleri kadar yüksek olmadığı için pek tercih edilmemektedir.

Promed Clinic Saç Ekim, Hair transplant, fiyatları, merkezi

Saç ekimi öncesi yapılan bazı testler ile nakil yapılacak bölgenin saç ekimine uygun olup olmadığı belirlenir ve hangi saç ekimi yönteminin uygulanacağına karar verilir. Saç ekimi işlemi 4-8 saat arası sürmektedir. Yapılan operasyon sonrası hasta gündelik yaşamını sürdürmeye devam edebilmektedir. Saç ekimi işlemi sonrası hasta oldukça doğal saç görünümüne sahip olacaktır.

Saç ektirme ihtiyacı erkeklerde, kadınlara oranla daha fazla görülmektedir. Bazı araştırmalar, erkeklerde 40 yaşından sonra saç dökülmesinin azaldığını göstermektedir.
Saç dökülmesini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunlar arasında genetik faktörler ilk sıradadır. Genetik faktörler dışında stres ve dış etkenler gibi belirlenemeyen sebepleri de bulunmaktadır.

Promed Clinic Saç Ekim, Hair transplant, fiyatları, merkezi

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Saçlarınızın azalmaya başladığını hissediyorsanız, saç derinizdeki açılmaları fark ediyorsanız, elinizi attığınızda avcunuza saç öbekleri geliyorsa saç ekimine ihtiyaç duyabilirsiniz. Saç ekimi işlemi; uzman bir saç ekimi kadrosu tarafından gerçekleştirilen, başınızın veya vücudunuzun sağlıklı kıl kökleri bulunan bir bölgesinden (donör bölge) alınan bir miktar greftin saçsız derinize nakledilmesi işlemidir. Kadınlarda saç ekimi erkeklerdeki gibi yapılır.

Saç ekimi işlemi, klinik ortamda ve uzman kadro ile yapılır. Genellikle İstanbul’daki saç ekim merkezleri veya diğer büyükşehirlerdeki saç ekimi merkezlerinde, deneyimli hekimler eşliğinde yapılan saç ektirme fiyatları da merkezden merkeze değişiklik göstermektedir.

Saç ekiminde en çok kullanılan teknikler DHI ve FUE saç ekimi teknikleridir. Kullanılan teknik fiyat aralığını da belirler. Bu yazıda, saç ekimi maliyetlerinden en iyi saç ekimi merkezlerine kadar aradığınız çoğu bilgiyi bulabilmeniz ve başarılı saç ekimi sonuçlarını görebilmeniz mümkündür.


Ekilen saç dökülür mü?

Saç ekimi işleminde genellikle ense bölgeniz, köklerin alınacağı donör bölgedir. Eğer ense bölgeniz saç alımı için uygun değilse, sakal veya göğüs bölgenizden alınan kıl kökleri de baş bölgenize yerleştirilebilir.

Donör bölge olarak seçilecek bölgelerin özelliği, buradaki kıl köklerinin güçlü ve dayanıklı olmasıdır. Bu sebeple ekilen saçlar dökülmez ya da günlük normal saç dökülmesi kadar saç teli dökülür. Sakal ekimi yapılacağı zaman kullanılan donör bölge de ense veya göğüs bölgesidir.

 

En İyi Saç Ekim Merkezi

Kendi sağlıklı kıl köklerinizden alınan greftlerle başarılı bir saç ekimi işlemi gerçekleştirilir. Saç ekimi işleminin en iyi saç ekim merkezi olarak görülen belli başlı merkezlerde yaptırılması, sonuçların daha iyi olması için önemlidir. Tercih edilen saç ekim merkezi ne kadar deneyimli bir ekiple çalışıyorsa, ekim işlemi o kadar başarılı sonuçlar vermektedir. Çünkü saç ekiminde profesyonellik, el becerisiyle de ilgilidir. Bu sebeple saç ekimi yapacak uzmanın kaç yıllık deneyimi olduğu, ekibiyle aktif çalışma süresi gibi ayrıntılar önemlidir.

 

Saç Ekimi Fiyatları 2021

Saç ekim fiyatları, sakal ekimi fiyatları, kaş ve kirpik edimi fiyatları gidilen kliniğe göre değişmektedir. Saç ekimi işleminin genellikle 4 bin ila 120 bin TL arasında bir maliyeti bulunur. Saç ekimi merkezinin bulunduğu konuma, ekim yapacak kişinin deneyimine, merkezin profesyonelliğine ve ekilecek greft miktarlarına göre fiyatlar da değişiklik gösterebilir. Bazı dönemlerde kliniklerin özel olarak düzenlediği kampanyalarla, uygun fiyatlı saç ekimi yaptırabilme şansınız da bulunabilmektedir. Merak ettiğiniz kliniğe telefon veya mail yoluyla ulaşarak ücretsiz saç analizinizi yaptırabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

İstanbul’daki Saç Ekim Merkezleri

Büyükşehirlerde saç ekimi yaptırmak daha sağlıklıdır. Bunun nedeni, başarılı ve saç ekimi alanında deneyimli hekimlerin buralardaki kliniklerde bulunmasıdır. Özellikle İstanbul’da saç ekimi yaptırmak bir ayrıcalıktır. Sağlık turizminin başkenti olarak görülen İstanbul’da saç ektirmek için yurt dışından da çok sayıda kişi gelmektedir. En çok bilinen saç ekimi merkezleri Promed Clinic, Esteworld, ClinicExpert, Hair of Istanbul gibi kliniklerdir.

Küçük şehirlerden veya yurt dışından saç ekimi için İstanbul’a gidecek olan kişilerin ödeyecekleri maliyet çok yüksek değildir. Çünkü profesyonel saç ekimi merkezleri, danışanlarını havalimanından veya otobüs terminalinden özel araçlarla alarak merkeze ulaşmalarını sağlarlar. Üstelik konaklamayı düşünmeniz gerekmez, tüm bunların bilgisini size merkeziniz iletecektir. Gelmeye karar verdiğinizde mutlaka tercih ettiğiniz saç ekimi merkezine telefon etmeli, araç hizmetlerini öğrenmelisiniz.